Youtube Reklamları

youtube Reklamları

YouTube reklamları sayesinde müşterileriniz olabilecek kullanıcılara YouTube’da video izlerlerken veya arama yaparlarken ulaşabilirsiniz. Ayrıca reklamınıza ilgi göstermedikleri sürece ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Dünyanın en çok kullanılan video sitelerinden YouTube, milyarca insanın ziyaret ettiği bir platform. Video denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan YouTube, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip. YouTube aynı zamanda dünya genelinde Google’dan sonraki en çok kullanılan arama motoru olma özelliğine de sahip. Bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan ve bu kadar popüler olan bir mecra, firmalar ve markalar için de uygun bir reklam alanı olarak dikkat çekmektedir.

TrueView Masthead Anasayfanın en üstünde, bar kısmında yer alan reklamlardır. Bu reklamlar HTML5 formatında çalışmaktadır. Sadece ülkeye göre hedefleme yapılır ve günlük olarak reklam verilir.

TrueView Video Reklamları Bu reklamlar atlanabilir video reklamlar olarak bilinir. Ana videonun öncesine ya da sonrasına eklenen TrueView reklamlar, ekranda çıktıktan sonra görüntüleyenlerin tercihine göre reklamları 5 saniye sonra atlamalarına imkan tanır. Reklamı geç seçeneğine basan kullanıcılar için reklam verenler herhangi bir ücret ödemezler. Atlanamayan video reklamlarda ise kullanıcılar izlemek istedikleri videoyu görebilmek için reklamın bitmesini beklemek zorundadır. İki seçenekte de reklamlar videoların başlarında, ortalarında ya da sonlarında olabilir.

TrueView Video Reklamlar Bu reklamlar da atlanamayan reklamlar kategorisinde düşünülebilir. Tek farkı bu reklamların 6 saniyelik videolar olmaları. Eğer mesajınızı 6 saniye içerisinde verebileceğinizi düşünüyorsanız bu reklam modelini tercih edebilirsiniz. Reklamlar hem masaüstü hem de mobil cihazlarda gösterilebilir.

TrueView Yer Paylaşımlı Reklamlar Bu reklamlar videonuzun %20’den daha küçük bölümünde yer alan reklamlardır. Sadece masaüstü cihazlarda gösterilen bu reklamlar sabit banner ile hedeflenen videoların alt kısımlarında gösterilir. Kullanıcılar oluşturulan reklamlara tıkladığında sitenize yönlendirilirler.

TrueView GDN Daha büyük oynatıcılarda alt kısımda yer alan bu reklamlar videoların sağında ve öneri listesinin yukarı kısmında yer alır.

youtube Reklamları


Youtube reklamlarında ücretlendirme nasıl oluyor? YouTube reklamlarında kullanıcılar reklamlarınızı izlemediğinde herhangi bir ödeme söz konusu olmaz. Bu anlamda reklam verenler için avantajlıdır diyebiliriz. YouTube reklamlarında videonuzun 30 saniyesi izlendiğinde, tamamlayıcı bannera ya da kart ile etkileşime geçildiğinde ücretlendirilirsiniz.

Youtube reklamlarında atla butonuna tıklandığında ödeme yapılır mı? YouTube reklamlarında ilk 5 saniye sonra kullanıcılar reklamları atlatabilir. Bunun için ücretlendirme söz konusu değildir.

Reklamlar için video süresi ne olmalıdır? Reklamlarda belli bir süre kavramı olmasa da videonuzun ilk 30 saniye izlendiğinde ücretlendirildiğinizi göz önüne alırsak 30 saniyeden uzun videolar ile yayın yapmanın ideal olacağını belirtebiliriz.

Reklamlarım Youtube kanalında nerelerde çıkacak? Yayınladığınız video reklamlarınız YouTube platformu dışında aynı zamanda Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yer alan video iş ortağı siteler ve mobil uygulamalarda yer alan videolar içerisinde de kullanıcılara gösterilir.

Youtube reklamları için ne kadar bütçe gereklidir? YouTube reklamları için belli bir bütçe söz konusu değildir. Bu konuda dilediğiniz bütçe üzerinden reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.

nefkin web tasarım


Youtube reklam hedeflemeleri nasıl oluyor? Youtube’da yayınlanan reklamlar 70’de fazla ülke ve 60’tan fazla dilde kullanılmaya uygundur. 1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan platform, dünya genelinde internet kullananların neredeyse tamamına ulaşmanıza imkan sağlar. Bu kitleyi göz önüne alırsak gerçekleştirebileceğiniz hedeflemeler şöyle sıralanabilir:

Demografi: Kitlenin yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumuna göre belirlenir.
Ayrıntılı Demografi: Üniversite öğrencileri, arabası olanlar gibi daha detaylı kitlelerdir. İlgi Alanları: Belirli konularla ya da hobilerle ilgilenen kullanıcılar için geçerlidir.
Önemli Olaylar: Evinden taşınanlar, üniversiteden mezun olanlar ya da evlilik gibi dönüm noktalarına göre sıralanır.
Pazardaki Kitleler: Bu kitle, sunduğunuz hizmet ve ürünün arayışında olan kullanıcılardan oluşur.
Remarketing: Web sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcılar için geliştirilmiştir.
Konu: Hedefiniz olan konu ile ilgili videoları izleyen kullanıcılardan oluşur.
Anahtar Kelime: Sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler ile ilgilenen kullanıcılar için geliştirilmiştir.
Yerleşim: Bir web sitesinin ana sayfasının yanında YouTube bünyesinde yer alan belirli video ve kanallardan meydana gelir.

YouTube Video Öncesi Reklamları

Seçtiği videoyu izlemek isteyen kullanıcılara, videolardan önce gösterilen en etkili ve dikkat çekici YouTube Reklam modelidir. Belirli videoları hedefleyebileceğiniz gibi, demografik hedeflemeler yaparak, yaş ve cinsiyet hedeflemleri yapabileceğiniz gibi ilgili alanı ve youtube yeniden pazarlama da bu sistemde aktif edebilirsiniz. Normal video boyutunda ve 5 Sn Sonra reklamı geç şekilinde olan bu reklamda tam ekranda yapılabilmektedir. Video öncesi reklamlar da kullanıcıların satın almak ya da ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi için Web sitenizi gönderebilirsiniz.

YouTube Video Yanında Reklamları

“video oynatma sayfasının” en sağ üst köşesinde yer alır. Bu reklamlar, belirli videoları, temaları veya belirli demografik görüntüleyicilerde görünmesini hedefleyebilirsiniz. Youtube video yanında reklamları tıklamaları en üst seviyede olan bir modeldir. Sebebi ise video izleyen bir kullanıcının odaklandığı noktanın hemen yanında yer almaktadır. Youtube video yanında reklam modelinde tıklanması durumunda ilgili Videonuza veya Kanal sayfanıza ziyaret etmeleri için kullanıcıları yönlendirebilirsiniz.

YouTube Arama Sonuçları Reklamları

Kullanıcı YouTube’ da anahtar sözcük araması gerçekleştirir, sonra arama sonuçları sayfasında görüntülenen reklamlar YouTube video içeriğinizi arama sonuçlarının en üst kısmında yer alacak şekilde listeye dahil eder. YouTube arama motoru reklamları, belirli anahtar kelimeleri, anahtar kelime temaları veya video görüntüleyicilerinin belirli demografik özelliklerine görede hedefleyerek youtube arama sonuçlarında reklam verebilirsiniz. Bu reklam modelinde ise kullanıcı reklamlarınıza tıkladığında web sitenize değil, youtube Kanal sayfası içindeki bağlantılara veya videonuzun üzerine yönlendirebilir oradanda sitenize ziyaret seçebilirsiniz.

YouTube Banner Reklamları

YouTube.com.tr’nin içinde videoların içinde, altında ve video izleme sayfasında ki sağ taraftaki banner reklam alanlarında gösterilir. Bu reklamları tıkladığında, Web sitenize doğrudan kullanıcıları diğer görüntülü reklam ağında olduğu gibi direk yönlendirirsiniz.

YouTube ana sayfa reklamları, Ana Sayfa Masthead Birimi ile 970x250px boyutunda ve rezervasyon modeliyle çalışan sabit fiyatlı YouTube Ana Sayfa reklam birimidir. YouTube ana sayfa reklamları genellikle CPM, gösterim bazında veya gün başına sabit maliyet üzerinde ücret uygulanır.

"Müşteri tarafında yeterince hazırlık yapılmamış, önem verilmeyen projeleri üstlenmeyiz. Çünkü bizim için her proje, yeni bir heyecan, yeni bir macera demek. Bu heyecanı müşteride göremezsek, o projenin başarılı olacağına inanmayız..."

nefkin web tasarım

youtube reklam ajansı adana , youtube reklam ver , youtube reklam ajansı , youtube reklam ajansları , youtube reklam adana , sponsorlu , youtube sponsorlu, youtube reklam, youtube reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, youtube sponsorlu reklamları, adana youtube reklam, youtube reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, youtube sponsorlu reklamları adana , youtube müşteri hizmetleri , adana youtube müşteri hizmetleri , youtube müşteri hizmetleri adana , youtube reklamları adana , adana youtube reklamları , youtube telefon , youtube telefon adana , adana youtube telefon , mersin youtube telefon , youtube telefon mersin , youtube reklam vermek adana , adana youtube reklam vermek , youtube reklam telefon , adana youtube reklam telefon , youtube reklam telefon adana ,