Video Prodüksiyon

Video Prodüksiyon

Günümüz teknoloji ve iletişim çağının en efektif stratejileri arasında yer alan video prodüksiyon hizmetleri, marka ya da kurumunuzu görsel ögelerle anlatmak adına oldukça önemli bir araçtır. Çünkü hedef kitleye ulaşma yolunda kullanılabilecek en önemli faktörlerden biri görselliktir.

Nefkin bünyesinde video prodüksiyon alanında uzman ekibimizle birlikte kurumsal/bireysel marka tanıtımı amaçlı film çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sektördeki son gelişmeleri yakından takip ediyor ve markanızı en iyi anlatacak çalışmalara imza atıyoruz. Bünyemizde oluşturduğumuz ve markanıza özel olarak tasarlanan video tanıtım filmleri ile kurumunuzu ve fikirlerinizi görsel olarak anlatırken hedef kitlenize en uygun mesajı en hızlı şekilde verebileceksiniz.

Nefkin Reklam Ajansı; geniş, teknolojik ekipman parkuru, üst düzey stüdyoları ve kreatif ekibiyle, video ihtiyacı duyulan her konuda estetik ve efektif video prodüksiyon çözümleri üretir.

Video Prodüksiyon kapsamında; Tanıtım Filmi (Kurumsal Tanıtım Filmi, Ürün Tanıtımı, Mekan Tanıtımı, Kitap Tanıtımı, Etkinlik Tanıtımı, Web Sitesi Tanıtımı), Reklam Filmi, İnteraktif Video, Masaüstü Reklam Filmi, Belgesel Prodüksiyonu, Klip Prodüksiyonu, Bant Reklam, Jenerik & Fragman, Lansman Videoları, Video Davetiye, Logo Animasyonu, 2D-3D Animasyon, Online Video, Viral Video, Ürün Videoları, TV Programı, Etkinlik Prodüksiyonu, Görsel Efekt, Eğitim Videoları, Müşteri Görüşü Videoları, Kamu Spotu, Röportaj, Motion Graphics, Kurgu & Montaj, Video Sunum, Stüdyo Çekimleri, Dış Mekan Çekimleri, Hava Çekimleri, Etkinlik Çekimleri ve Green Box Çekimleri gibi video ihtiyacı duyulan her konuda sistematik çalışmalar gerçekleştirerek tam hizmet sunar.

Video Prodüksiyon


Video prodüksiyon nedir? Video prodüksiyon, markanın vermek istediği mesajı, marka adına en basit yolla anlatma yöntemidir. Markaların ulaştırmak istediği mesajı, afiş-ilan gibi durağan bir görselle anlatmak yerine hareketli görseller ve senaryo akışı ile anlatmak çok daha kolaydır. Videolu içeriklerin giderek artan izlenme katsayılarından da anlaşılacağı üzere ulaştırılmak isteneni en hızlı ve etkili anlatabilen süreç, video prodüksiyon diyebiliriz.

Video prodüksiyon nasıl yapılır? Video prodüksiyon sürecinde de diğer kreatif süreçlerde olduğu gibi öncelikle brief alınır. Yeterli brief alındıktan sonra anlatılmak istenen konuya dair senaryo yazılarak markanın hikaye anlatımı belirlenir. Senaryo tamamlandıktan sonra uygulama sürecine geçilir. Bu aşamada prodüksiyonun masaüstü ya da reel çekim olmak üzere türü belirlenerek ilgili çalışmalar gerçekleştirilir.

Video prodüksiyon maliyetleri nedir? Video prodüksiyon maliyetleri videonun içeriğine göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Projeye başlamadan, yani senaryo yazılmadan önce net bir rakam telaffuz etmek doğru değildir. Videonun türüne göre masaüstü prodüksiyonlarda saniye üzerinden bir fiyat verilebilirken reel prodüksiyonlarda oyuncuların ve seslendirme sanatçıların kaşeleri birbirinden farklı olduğu için fiyatlar oldukça çeşitlidir.

Video prodüksiyon maliyetleri, videoların kapalı ya da açık alanda olması, platoda ya da stüdyoda çekilmesi gibi niteliklere bağlı olarak oldukça farklılık gösterir. Kabaca bir rakam söylemek gerekirse günümüzde ortalama bir günlük set maliyeti 80 bin lira ile 120 bin lira arasında değişebilmektedir; fakat bu rakamın altında ya da üstünde olabilen video prodüksiyon maliyetleri hakkında senaryo netleşmeden net bir bütçe belirlemek doğru değildir.

"Video prodüksiyon sürecinde öncelikle müşterimizden brief alıyor ve akabinde ön çalışma yapıyoruz. Araştırma sürecimizde hem tekrara girmemek hem de müşterimizle ortak bir dilde konuşabilmek adına aynı kategoride şimdiye dek yapılan çalışmaları inceliyoruz. İlgili araştırmaları gerçekleştirdikten sonra senaryo hazırlama ve sunum sürecine geçiyoruz. Müşterimize ilettiğimiz senaryonun uygunluğuna göre storyboard, fotoboard ya da moodboard çizerek onay için sunuyoruz. Onay sonrası üretim süreci başlıyor..."

nefkin web tasarım

Mekan Çekimi, Ürün Çekimi , Ürün Tanıtımı , video prodüksiyon, profesyonel video çekimi, istanbul video çekimi fiyat, video prodüksiyon hizmeti, video prodüksiyon adana, adana video prodüksiyon, kamera çekimi, video çekimi, etkinlik video çekimi, ürün tanıtımı, firma tanıtımı, tanıtım filmi, tanıtım videosu, tanıtım filmi fiyatları, yapım şirketi, reklam ajansları, youtube çekim, havadan çekim, Profesyonel Tanıtım filmi , video çekimi, Tanıtım filmi , Adana Tanıtım filmi , otel tanıtımı adana , adana otel tanıtımı , adana cafe tanıtımı , adana resturant tanıtımı , adana kebabçı tanıtımı , Adana Profesyonel Tanıtım filmi , Adana video çekimi, anıtım filmi , kurumsal tanıtım filmi, imaj tanıtım filmi, kreatif firma tanıtım videosu, Tanıtım filmi hazırlama, startup tanıtım, firma tanıtım videosu, ürün tanıtım videosu, fabrika tanıtım filmi, firma tanıtım filmi, endüstriyel tantıma videosu