Landing Page Tasarımı

nefkin web tasarım

Özellikle dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak ve dijital dönüşümü arttırmak için belirli bir kitleye ulaşmak amacıyla ya da bir ürüne özel olarak tasarlanan sayfalara Landing Page ismi verilmektedir.

Landing Pagelerin ana amacı ziyaretçilere bir aksiyon aldırmaktır. Bu nedenle sayfa içerisinde form doldurma, üye yapma, doküman indirme, video izleme ve satın alma gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar yer almalıdır.

Başarılı Landing Page Özellikleri

Hız: Hız, dijital dünyada çok önemli bir faktördür. Sayfalar hızlı bir şekilde yüklenerek ziyaretçilere bu noktada vakit kaybettirmemelidir. Hızı etkileyen başlıca sorunlar, hatalı arayüz kodlamaları, sunucu sorunları, hatalı back-end kodlamaları, cacheleme işlemi yapılmaması, AMP kullanılmaması, yoğun içerik girişi olarak sıralanabilir.

Uyumluluk: Oluşturulan landing page sayfasının mobil, tablet ve olabilecek bütün cihazlarla uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin Mobil trafik oranı %70 olan bir kampanyada mobil uyumluluk sorunu var ise kampanyanın hak ettiği başarıyı yakalaması zordur.

Tasarım: Bir landing page’in ziyaretçilerin ilgisini çekmesi, kullanıcı deneyiminin doğru tasarlanması ve arayüz tasarımının doğru kurgulanması açısından, tasarım aşaması büyük önem taşımaktadır.

İçerik: Sayfa kurgusu, ziyaretçiyi tanımanız ve neyle karşılaşmak istediğini bilmeniz açısından çok önemlidir. Video, görsel içerik ve yazı gibi ziyaretçinin karşısına çıkacak içerikler iyi planlanmalıdır. Bu noktada sade ve olabildiğince net içerikler, geri dönüş seviyesini yükseltecektir.

Strateji: Pozitif anlamda sonuç almak için markanın kurumsal kimliğiyle uyumlu hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle Tasarım, içerik ve reklamlarda verilen mesaj birbiriyle uyumlu ve paralel olmalıdır.

Analiz: Sayfanın başarısı analiz yapılarak bulunur. A/B testleri, ısı haritaları oluşturmak ve hatta gerekli olduğunda göz testleri yapılarak bu bilgilere göre sayfalar optimize edilmelidir.

nefkin web tasarımNeden bir landing page’e ihtiyacım var? Ürününüz veya hizmetiniz ile ilgili reklam çıkmak için daha verimli dönüş alabilmenin yolu landing page tasarımı yaptırmaktır. Landing page tasarımınızda kampanya veya sloganınız, içeriğiniz kısa ve öz olarak anlatılır, kullanıcının direk sizinle iletişime geçebileceği form entegrasyonu bulunur.

Landing page tasarım fiyatlarını ne belirliyor? Landing page tasarımının içeriğine bağlı olarak tasarlanan sayfanın uzunluğu, işlevselliğbelirlenmesindeki i ve form yapısı fiyatların önemli unsurlardır.

Landing page tasarım süreci nasıl işliyor? Ürün veya hizmetin içeriği analiz edilerek hedef kitle göz önünde bulundurulup tasarım çıkartılır. Çıkarılan tasarım google standartlarında kodlanarak yayına alınır.

PPC landing page nedir? Dijital reklam kampanyalarınızdaki PPC (Pay Per Click) yani tıklama başına maliyet için özel olarak tasarlanmış landing page’lerdir. Her kampanya ayrı bir landing page tasarımı gerektirir.

"Amacımız iyi fikirlerle, her türlü yol, yöntem ve mecrayı kullanarak markalarımızla insanlar arasında anlamlı ilişkiler kurmak, böylece hizmet verdiğimiz markaların değerini yükseltmektir..."

nefkin web tasarım

Landing Page Tasarımı , Landing Page , Tek Sayfalık Site , tek sayfa site , tek sayfa satış sitesi ,web tasarım , adana web tasarım , web tasarım adana , adana da web tasarım , internet sitesi adana , web tasarım ajansı adana , ucuz web sitesi , Adana Web Site Tasarımı, Adana Web Tasarım Hizmeti, Adana Web, Adana Web Tasarım Firmaları, Adana Web Tasarım Yapımı, Web Tasarım Adana, Web Site Tasarımı Adana, Adana Web Tasarım Yapan Firmalar, Adana Web Tasarım Yapan Şirketler, Adana Web Tasarım Firmaları , nefkin