Banner Tasarımı

banner tasarımı

Banner (reklam görseli), dijital pazarlamada firmanızın diğer firmalar arasından sıyrılarak öne çıkmasını sağlayan önemli başarı adımlarından biridir. Çok yönlü olarak tasarlanabilen bannerlar web sitesinin içinde reklam görseli olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda sitenizde olan ürün promosyonlarını ön plana çıkarmak için de kullanıma uygundur. Birçok farklı boyutta tasarlanabilen bannerlar için dünya genelinde standart olarak kabul edilen ölçü birimlerinin sayısı 8-12 kadar vardır. Bu sayı endüstri standartları değiştikçe artış göstermektedir. Bannerler hem sabit hem de hareketli olarak tasarlanabilir. Sabit bannerler genelde JPEG formatında tasarlanırken hareketli bannerler HTML5 veya GIF gibi tasarım formatlarına sahiptir.

Nefkin olarak banner tasarım işlerinde yalnızca estetik değil, verilmek istenen mesajı en iyi anlatan tasarımlara imza atıyoruz. Tasarımlarımızı oluştururken aynı zamanda kullanılabilirlik, görünürlük, anlaşılırlık ve pazarlama karakterine uygunluk gibi birçok etkeni göz önüne alıyoruz.

Müşterilerinize ulaşmanız için en hızlı ve kısa yollardan biri de doğru banner tasarımlarıdır. Banner tasarımlarının firmayı ve ürünü iyi tanıtacak güçte ve tasarım açısından da yeterince ilgi çekici özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Tasarımın ilgi çekiciliği tıklanma sayısını doğrudan etkileyecek güce sahiptir. İnternet kullanıcıları platformlarda mesajı hızlı gösterecek pratikliğe ihtiyaç duyarlar. Örneğin, içeriğindeki animasyonlar nedeniyle ağır yüklenen bir banner tasarımı olası müşterilerinizi kaybetmenize yol açabilir. Potansiyel müşterilerinizi kaybetmemek için banner tasarımlarınızı iyi oluşturmanız gerekmektedir.

• Doğru bir banner tasarımı web sitenizin niteliklerini, sitenizin hangi konuda olduğunu, logosunu en iyi şekilde vermelidir.
• Tasarım, sitenizin hızına etki etmemelidir.
• Banner, sayfada yer alan öğelerden daha çok dikkat çekmelidir.
• Tasarımda renklerin dili doğru kullanılmalıdır.
• Site tasarımı ve banner arasında uyumsuzluk olmamalıdır.
• Banner kolay okunabilmeli, kafa karışıklığı yaratmamalıdır.
• Tasarımlar kesinlikle özgün olmalıdır.
• Ürün ve hizmetle ilgili yeterince detay içermelidir.
• Modüllerle dinamikleştirilmeye uygun olmalıdır.


banner tasarımı


Banner tasarım neden önemlidir? Sitemizin ilk izlenimi açısında banner tasarımı oldukça önem taşımaktadır. Girildiği anda göze hitap ederek sitemizi zenginleştiren banner tasarımları aynı zamanda ziyaretçilere kılavuzluk da etmektedir. Bununla birlikte tanıtmak istediğimiz konuyla ya da ürünle ilgili bilgi verme görevi üstlenen bannerlar, ziyaretçilerin ilgisini çekmek için sıklıkla kullanılan öğelerden biridir.

Her mecra için banner tasarımlar farklı mı olmalı? Bu konuya iki açıdan bakılabilir. Birincisi, banner tasarımlarında ortak bir dil kullanılması, tüketicinin karşısına farklı ebatlarda çıksa bile onun aynı ürün olduğunu anlaması yönünden önem taşımaktadır. Bu amaç doğrultusunda tasarımlarda ortalama %60-70’lik bir bütünlük olması gerekmektedir. İkinci olarak ise; tüketicilerin her mecrada farklı ürünler görmek istemelerinden kaynaklı olarak, hem boyutsal açıdan hem de mecranın içeriğine ve beklentilerine uygun olan çeşitli özelleştirmeler yapılabilir.

Banner tasarım kurgusu nasıl olmalıdır? İyi bir banner tasarımının yolu, web sitenizin özelliklerini ve konusunu en iyi şekilde yansıtacak olan bir tasarımdan geçmektedir. Sitenizdeki bannerlar sitenizi yavaşlatmamalı, diğer öğeler arasında kalmadan ön plana çıkabilmek için etkileyici bir duruşa sahip olmalıdır. Etkili bir banner tasarımı oluşturmada renkler büyük önem taşımaktadır. Logonuzda kullandığınız renkleri banner tasarımınızda da kullandığınızda müşterileriniz için akılda kalıcı bir tasarım yapmış olursunuz. Kullandığınız renkler aynı zamanda bağlı olduğunuz sektörü de temsil etmelidir. Kolay okunur ve anlaşılır olması gereken banner tasarımlarınız sunduğunuz ürün ya da hizmet ile ilgili detaylı bilgi verebilecek düzeyde olmalıdır. Sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlarda etkili olabilmek için “satın al, şimdi yükle, şimdi indir, şimdi başlat” gibi net bir çağrı olmalıdır. Tasarımlarınızda güvenilir bir marka imajı yaratmalı, çok fazla renk kullanımından kaçınmalı, kullanacağınız fontların okunabilir olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarına hitap ederek hedef kitlenize uygun bir tasarım ve dil kullanmalısınız.

Hareketli ve sabit banner arasındaki fark nedir? Hareketli bannerlar birden çok mesajın verileceği durumlarda çok daha efektif olarak kullanılmaya uygundur. Bazı bannerın boyutları çok küçük olduğundan dolayı birden fazla mesaj iletememektedir. Bundan dolayı birden çok ekranlı ve hareketli bannerlar tercih edilerek estetik açıdan çok daha hoş bir görüntü yakalanırken, aynı zamanda birçok mesaj kolayca iletilebilir.

" Yenilikçi bir kreatif yaklaşımla kullanıcı deneyimine tutkuyla odaklandık. Böylece müşterilerimizin pazarlama zorluklarını yaratıcılık, strateji ve yeteneklerimizle aşarak kalıcı bir etki sağlıyoruz.Bize göre reklam, insanların zihninde ve kalbinde, markamızla ilgili arzu ettiğimiz etkiyi yaratan şeydir ..."

nefkin web tasarım

snapchat reklam ajansı adana , snapchat reklam ver , snapchat reklam ajansı , snapchat reklam ajansları , snapchat reklam adana , sponsorlu , snapchat sponsorlu, snapchat reklam, snapchat reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, snapchat sponsorlu reklamları, adana snapchat reklam, snapchat reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, snapchat sponsorlu reklamları adana , snapchat müşteri hizmetleri , adana snapchat müşteri hizmetleri , snapchat müşteri hizmetleri adana , snapchat reklamları adana , adana snapchat reklamları , snapchat telefon , snapchat telefon adana , adana snapchat telefon , mersin snapchat telefon , snapchat telefon mersin , snapchat reklam vermek adana , adana snapchat reklam vermek , snapchat reklam telefon , adana snapchat reklam telefon , snapchat reklam telefon adana