TikTok Reklamları

TikTok Reklamları

Dünya genelinde 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan TikTok, 19 ülkede en çok indirilen ilk on uygulama içerisinde yer almış ve 2018 yılında en çok indirilen 4. uygulama olmuştur.

Z jenerasyonu olarak tabir edilen 1995+ sonrası doğumlu kitlenin %64’ü TikTok’u oldukça aktif kullanmakta. Z jenerasyonun 2020 yılında en geniş tüketici kitlesi ve yaş grubu olacağını öngören Forbes 2018 raporunu incelediğimizde markaların hedef kitlesine en rahat ulaşabileceği yeni medya kanalı şu an için TikTok diyebiliriz.

Vlog-yetenek-komedi, Avrupa’da ki kullanıcıların en aktif olduğu kategoriler. Paylaşılan tüm içeriklerin kısa anlardan oluşan videolardan oluşması Vine uygulamasını anımsatmaktadır. TikTok’u Vine’dan ayrıştıran en büyük noktası, Musical.ly uygulaması ile birleşmiş olmasından kaynaklı kullanılabilecek müzik içeriklerinin çok fazla olması ve Snapchat gibi çok fazla filtre imkanı sunması diyebiliriz.

TikTok Reklamları


TikTok Top View Reklamı: TikTok uygulaması açıldığında ilk karşımıza çıkacak video reklamdır. Tüm ekranı kaplamaktadır. 5 ile 60 saniye arasında video içerikle kullanılabilmektedir. Günlük satın alım yapılmaktadır.

TikTok Brand Takeover Reklamı: TikTok açıldığında karşımıza ilk çıkan, tüm ekranı kaplayan görsel ya da 5 saniye video uzunluğunda ki reklamdır. Günlük satın alım yapılmaktadır.

TikTok One Day Max Reklamı: TikTok’ta ki ”sizin için” kısmında çıkan 60 saniye kadar video süresi olan reklamdır. Günlük satın alım yapılmaktadır.

TikTok Brand Premium Reklamı: Tiktok’taki ”sizin için” kısmında 60 saniyeye kadar gösterilebilen video reklamdır. One Day Max reklamından farkı Bin Gösterim Başı (CPM) maliyet ile satın alınmaktadır. Kullanıcıları hedefleme imkanı vermektedir.

TikTok In-Feed Ads Conversion Reklamı: TikTok’ta e-ticaret siteleri için kullanılabilecek dönüşüm odaklı reklam modeli. Mevcut TikTok hedefleri dışında, veri odaklı hedefleme, benzer kitle oluşturma ve yeniden hedefleme seçenekleri kullanılabilmektedir. CPC ve CPI şeklinde satın alım yapılabilmektedir.

TikTok Hashtag Challenge Reklamı: Oluşturacağınız etiketle kullanıcının bu etiketlerde video çekimlerini sağlatabileceğiniz, marka etkileşimi sağlayacak bir reklam modelidir.

Pazarlama için TikTok Nasıl Kullanılır? 2018’in sonundan beri sadece şu anki formunda olan TikTok reklam dünyası aslında şu an bir bebek gibidir. Gelecekte büyük değişiklikler olsa da, bir markanın uygulamayı pazarlama için kullanabileceği mevcut yollar şunlardır:

1. Profil Oluşturma
Muhtemelen TikTok pazarlamasında yer almanın en ucuz yolu bir profil oluşturmak, içerik üretmek ve bir kitle oluşturmaktır. Ancak, yalnızca markanızı tanıtmakla kalmayıp aynı zamanda görüntüleyenleri de çeken videolar yapmak için Tiktok güzel bir ortam olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar uygulamayı sadece TikTok reklamlarını izlemek için kullanmazlar, bu nedenle dahil olmak isteyen herhangi bir markanın bir hesaba başlamadan önce popüler olan içerik türünü iyi kavraması gerekir.

2. Resmi TikTok Reklamları için Ödeme Yapma
Bu, TikTok reklamları hakkında konuşurken açık bir cevap gibi görünüyor, ancak şu anda bu seçenek yalnızca belirli ülkelerde mevcuttur ve kısıtlayıcı bir fiyat etiketine sahiptir. Ücretli TikTok reklamları aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde olabilir: Videodan önce gösterilen reklamlar: Kullanıcılar uygulamayı açar açmaz başlayan videolar Feed içi reklamlar: Kullanıcılar kaydırdıkça görünen videolar Tanıtılan hashtag zorlukları: Özel bir hashtag kullanarak kullanıcı gönderilmesini teşvik eden videolar Markalı efektler: İçerik oluşturucuların Snapchat ve Instagram’daki videolara benzeyen, ancak markaya özgü bilgiler içeren özel efekt filtresi TikTok reklamları pahalıdır. Reklamlara harcamak için 50k ila 100k $ veya tanıtılan bir hashtag meydan okuması için 150k $ varsa, bu iyi bir seçenektir, ancak şu anda TikTok reklamları Universal gibi büyük markaların etki alanı gibi görünüyor.

3. Etki Alanlarıyla Çalışma
Ürününüzü tanıtmak için kanıtlanmış, alakalı bir TikTok influencer ile çalışmak, binlerce TikTok reklamına para harcamak ve kendi içeriğinizi üretmeye çalışmak arasında mutlu bir orta yoldur. Bu, Elf Kozmetik ve Petco gibi yerleşik markalardan, tek bir ürünü tanıtmak isteyen küçük girişimcilere kadar her türlü şirketin yapmaya başladığı bir şeydir. Ancak, TikTok video altyazılarına tıklanabilir URL’leri ekleyemediğiniz için, bu videolardan gelen web sitelerine trafik yönlendirmek her zaman kolay değildir. Etkileyicilerin mağazanıza biyografileri veya video yorumları bölümünde bağlantı kurarak bu sorunu gidermeye çalışabilirsiniz, ancak tahmin edebileceğiniz gibi, bu ekstra adımı eklemek izlemeyi azaltır.

4. TikTok’ta Çekilebilir Videolar
TikTok’ta çekilebilir videoların popülaritesini duymuş olabilirsiniz. Bu, şu anda birkaç TikTok etkileyicisi tarafından test edilen ancak bir süredir TikTok’un kardeş uygulaması Douyin’de mevcut olan yepyeni bir seçenektir. Instagram’daki “hızlıca kaydır" özelliğine ve alışverişe açık yayınlara benzer şekilde, shoppable videolar, kullanıcıların TikTok reklam videolarına bir URL eklemelerine izin verir, böylece kullanıcılar tek bir dokunuşla mağazalarına yönlendirilebilir. TikTok özelliği denediğini doğrulasa da, daha geniş bir kitleye ne zaman yayınlanacağını doğrulamamıştır, bu nedenle şu anda çekilebilir videolar geçerli bir seçenek olarak kabul edilemez. Ancak, bu özellik dünya çapında yayınlanırsa, TikTok’u etkileyici pazarlamaya açacak ve doğrudan işletmenizin profilinden satış yapmayı kolaylaştıracaktır.

TikTok’ta reklam yayınlama seçeneklerinden hangisinin size hitap ettiği önemli değil, yine de bir etki yaratmak için alakalı ve akıllı bir reklama ihtiyacınız olacak. TikTok kullanıcılarının çoğunluğu internet çağında büyürken reklamcılık konusunda bilgili ve açık bir şey izlemek istemiyorlar. Ancak bu, mutlaka reklamlara karşı oldukları anlamına gelmez. Peki markalar için TikTok’ta reklam vermenin en iyi yolu nedir? Uygulamanın benzersiz özelliklerinden ve kullanıcı kültüründen yararlanın.
" Globalde olduğu gibi Türkiye’de de Tiktok kullanımı ve popülerliği oldukça fazla. TikTok Türkiye, kendi influencerlarını (fenomenlerini) şimdiden oluşturmaya başlamış ve markalarla iş birliği yapma aşamasına dahi ulaşmıştır. Çok fazla değil, 1 yıl içerisinde 1 milyon üstü takipçi sayısına ulaşmış ve takipçilerinde etkileşim yaratmış oldukça fazla Türkiye’den TikTok kullanıcısı bulunmakta ..."

nefkin web tasarım

tiktok reklam ajansı adana , tiktok reklam ver , tiktok reklam ajansı , tiktok reklam ajansları , tiktok reklam adana , sponsorlu , tiktok sponsorlu, tiktok reklam, tiktok reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, tiktok sponsorlu reklamları, adana tiktok reklam, tiktok reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, tiktok sponsorlu reklamları adana , tiktok müşteri hizmetleri , adana tiktok müşteri hizmetleri , tiktok müşteri hizmetleri adana , tiktok reklamları adana , adana tiktok reklamları , tiktok telefon , tiktok telefon adana , adana tiktok telefon , mersin tiktok telefon , tiktok telefon mersin , tiktok reklam vermek adana , adana tiktok reklam vermek , tiktok reklam telefon , adana tiktok reklam telefon , tiktok reklam telefon adana , tiktok beğeni , tiktok takipçi , tiktok sayfa beğeni , tiktok video izlenme , tiktok video beğeni , tiktok video beğenme , tiktok yorum , tiktok resim yorum , tiktok takipçi almak , tiktok video yorum