Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları

Bir satıcıysanız, çevrimiçi ve yerel envanterinizi tanıtmak, web sitenize veya yerel mağazanıza gelen trafiği artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşteriler bulmak için Alışveriş kampanyalarını kullanabilirsiniz. Alışveriş kampanyalarını kullanmaya başlamak için Merchant Center ile ürün verilerinizi bize göndermeniz ve Google Ads'de bir kampanya oluşturmanız gerekir. Ardından, Google'da ve potansiyel müşterilerinizin sattığınız ürünleri görebileceği web sayfalarında reklamlar oluşturmak için kampanyanız kullanılır. Bu yerleşimler farklı ve görsel nitelikleri daha öne çıkan bir biçimde göründükleri için Alışveriş reklamları olarak adlandırılır. Yalnızca metin görüntüleyen metin reklamlardan farklı olarak Alışveriş reklamları, ürününüzün fotoğrafını, başlık, fiyat, mağaza adı ve diğer bilgileri gösterir. Bu reklamlar, kullanıcılara reklamı tıklamadan önce, sattığınız ürünle ilgili önemli bilgiler vererek daha uygun potansiyel müşteriler elde etmenizi sağlar.

Daha uygun potansiyel müşteriler:
Bir satıcı olarak, alışveriş yapan kullanıcıların daha bilinçli satın alma kararları vermesine yardımcı olmak için ürün bilgilerini doğrudan reklamlarınızda gösterebilirsiniz. Böylece daha uygun potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Bu da alışveriş yapan kullanıcıların sitenizde satın alma işlemi tamamlama olasılığını artırır. Örneğin, Selin "akvaryum" için Google'da arama yaptığında akvaryum satıcılarına ait Alışveriş reklamları görebilir. Sadece resme bakarak zevkine en uygun akvaryumu seçebilir. Ayrıca, fiyata bakarak akvaryumların bütçesine uygun olup olmadığını hızlı bir şekilde görebilir. Bu, Selin'in reklamı tıkladığı zaman ürün ve maliyeti hakkında fikir sahibi olduğu anlamına gelir. Bu da, ortalama bir internet kullanıcısıyla karşılaştırıldığında Selin'i satın alma dönüşüm hunisinde daha ileri bir konuma taşır.

Kolay, perakende satış odaklı kampanya yönetimi:
Alışveriş reklamları, reklamlarınızı alakalı aramalarda göstermek için anahtar kelimeler yerine Merchant Center veri feed'inizde tanımladığınız ürün özelliklerini kullanır.

Google Alışveriş Reklamları


Daha geniş görünürlük: Belirli bir kullanıcı araması için birden fazla Alışveriş reklamınız görüntülenebilir. Ayrıca alakalı olması durumunda, Alışveriş reklamı ile metin reklam aynı anda da görüntülenebilir. Böylece, her aramada ulaştığınız potansiyel müşteri sayısını iki katına çıkarabilirsiniz.

Güçlü raporlama ve rekabet verileri: Ürünlerinizin performansını dilediğiniz ayrıntı düzeyinde görebilirsiniz. Örneğin, yeni ürün gruplarına gerek kalmadan sadece ürünlerin görünümünü filtreleyerek, belirli bir markaya ait topuklu ayakkabının kaç tıklama aldığını görebilirsiniz. Rekabet açısından ne durumda olduğunuzu anlamak için karşılaştırma verilerini kullanabilirsiniz. Gösterim payı verilerini ve Teklif Simülasyon Aracı'nı kullanarak büyüme fırsatlarını belirleyin.

Alışveriş kampanyaları ve Alışveriş reklamlarının işleyiş şekli Alışveriş reklamları, reklamlarınızın nasıl ve nerede gösterileceğini belirlerken anahtar kelimeleri değil, mevcut Merchant Center ürün verilerinizi kullanır. Merchant Center üzerinden gönderdiğiniz ürün verileri, sattığınız ürünlerle ilgili ayrıntıları içerir. Bir kullanıcının aramasını reklamlarınızla eşleştirirken, en alakalı ürünlerin gösterildiğinden emin olmak için bu bilgiler kullanılır.

Google Ads'deki Alışveriş reklamlarınızı, Alışveriş kampanyalarını kullanarak yönetirsiniz. Alışveriş kampanyaları, Google Merchant Center ürün envanterini Google Ads içinde düzenlemenin ve tanıtmanın kolay ve esnek bir yoludur.

Ürün Alışveriş reklamları: Bu reklamlar, Merchant Center'da gönderdiğiniz ürün verilerine göre oluşturulur.

Vitrin Alışveriş reklamları: Bu reklamları, Google Ads'de alakalı ürünleri birbiriyle gruplayarak oluşturursunuz. Böylece kullanıcılar birçok ürününüz arasından karşılaştırma yapabilir ve doğru ürünü tıklayabilirler.

Yerel envanter reklamları: Bunlar, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki kullanıcılarla etkileşime geçmek için yerel envanter reklamlarından sağlanan feed verilerini kullanır ve yerel mağazalarınıza trafik çekmeye yardımcı olur.

Alışveriş reklamlarınız, tıpkı diğer reklam biçimlerinde olduğu gibi bir reklam açık artırmasına katılır. Tam olarak nasıl ücretlendirileceğiniz, aşağıda belirtildiği gibi reklam türünüze bağlı olarak biraz farklı işler:

Ürün Alışveriş reklamları, tıklama başına maliyet (TBM) kullanılarak, yani bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ücretlendirilir. Böylece sadece bir kullanıcı, web sitenizdeki açılış sayfasına veya yerel envanterinizin Google tarafından barındırılan açılış sayfasına yönlendiren bir reklamı tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

Vitrin Alışveriş reklamları, etkileşim başına maliyet (ETBM) kullanılarak, yani bir kullanıcı daraltılmış reklamı genişletip 10 saniye veya daha uzun süre açık tuttuğunda veya bundan önce genişletilmiş reklamı tıkladığında ücretlendirilir.

Alışveriş kampanyanızı oluştururken her tıklama veya etkileşim için ne kadar ödeme yapmak istediğinize karar verirsiniz.
Yalnızca sıralamada hemen altınızdaki reklamverenin üstünde olmak için gereken minimum tutarda ve genellikle verdiğiniz maksimum teklifin altında ücretlendirilirsiniz.
Reklamlarınızın gösterileceği yerler

Web'de Alışveriş reklamlarınızı görebileceğiniz yerler aşağıda açıklanmaktadır:

Google Arama'daki Alışveriş sekmesinde (belirli ülkelerde)
Google Arama'daki arama sonuçlarının yanında (metin reklamlardan ayrı olarak) ve Google Görseller'de
Google Arama Ağı İş Ortağı web sitelerinde (kampanyanız, Arama Ağı iş ortakları dahil edilecek şekilde ayarlanırsa)
YouTube, Gmail ve Google Keşfet'i içeren Google Görüntülü Reklam Ağı'nda
Alışveriş yapan kullanıcıların, aramalarıyla eşleşen ürün çeşitlerinin tamamına erişimini sağlamak istediğimiz için Alışveriş reklamlarınız metin reklamlarla aynı anda gösterilebilir. Böylece kullanıcılar alışverişlerini gerçekleştirmek için reklamı tıklamadan önce en iyi eşleşmeyi bulabilir. Bu da satış yapmanıza yardımcı olabilir. Örnek


nefkin web tasarım

google reklam ajansı adana , google reklam ver , google reklam ajansı , google reklam ajansları , google reklam adana , sponsorlu , google sponsorlu, google reklam, google reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, google sponsorlu reklamları, adana google reklam, google reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, google sponsorlu reklamları adana , google müşteri hizmetleri , adana google müşteri hizmetleri , google müşteri hizmetleri adana , google reklamları adana , adana google reklamları , google telefon , google telefon adana , adana google telefon , mersin google telefon , google telefon mersin , google reklam vermek adana , adana google reklam vermek , google reklam telefon , adana google reklam telefon , google reklam telefon adana , Google Adwords reklam ajansı adana , Google Adwords reklam ver , Google Adwords reklam ajansı , Google Adwords reklam ajansları , Google Adwords reklam adana , sponsorlu , Google Adwords sponsorlu, Google Adwords reklam, Google Adwords reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, Google Adwords sponsorlu reklamları, adana Google Adwords reklam, Google Adwords reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, Google Adwords sponsorlu reklamları adana , Google Adwords müşteri hizmetleri , adana Google Adwords müşteri hizmetleri , Google Adwords müşteri hizmetleri adana , Google Adwords reklamları adana , adana Google Adwords reklamları , Google Adwords telefon , Google Adwords telefon adana , adana Google Adwords telefon , mersin Google Adwords telefon , Google Adwords telefon mersin , Google Adwords reklam vermek adana , adana Google Adwords reklam vermek , Google Adwords reklam telefon , adana Google Adwords reklam telefon , Google Adwords reklam telefon adana , Google Ads reklam ajansı adana , Google Ads reklam ver , Google Ads reklam ajansı , Google Ads reklam ajansları , Google Ads reklam adana , sponsorlu , Google Ads sponsorlu, Google Ads reklam, Google Ads reklamları, sponsorlu reklam, sponsorlu reklamları, Google Ads sponsorlu reklamları, adana Google Ads reklam, Google Ads reklamları adana, sponsorlu reklam adana, adana sponsorlu reklamları, Google Ads sponsorlu reklamları adana , Google Ads müşteri hizmetleri , adana Google Ads müşteri hizmetleri , Google Ads müşteri hizmetleri adana , Google Ads reklamları adana , adana Google Ads reklamları , Google Ads telefon , Google Ads telefon adana , adana Google Ads telefon , mersin Google Ads telefon , Google Ads telefon mersin , Google Ads reklam vermek adana , adana Google Ads reklam vermek , Google Ads reklam telefon , adana Google Ads reklam telefon , Google Ads reklam telefon adana ,